ستاد خوش: مدل مدیریتی این طرح بگونه ای است که استانداردها ،  دستورالعمل ها و کلیه نظام گردش کار و فرایندها در مرکزی با عنوان ستاد خوش واقع در تهران مستند سازی شده و در قالب بخشنامه های الکترونیکی به کلیه نهادهای مرتبط با این طرح ابلاغ میگردد.

 

دفاتر استانی خوش : با توجه به گستردگی محدوده اجرای طرح در کشور, سامانه بمنظور مدیریت صحیح فرایندها از طریق دفاتر استانی خوش که موسسین آنها ترکیبی از ستاد خوش و منابع بومی استانی میباشند و کلیه استانداردها و خدمات قابل ارایه در یک سطح و متناسب با ویژگیهای مناطق مختلف کشور در آنها ارائه میگردد.

 

مرکز مدیریت پرداختهای خوش PSP : با عنایت به اینکه منابع درآمدی طرح ملی خوش فیمابین نهادهای مختلف از جمله کال سنتر ، تامین کننده خدمات ، ارائه دهندگان خدمات و …. بر اساس مدلهای مشخص تسهیم خواهد گردید و از سوی دیگر حجم تعداد تراکنشها بگونه ای است که ضرورت وجود PSP بعنوان پشتوانه مدیریتی کلیه امور دریافت و پرداخت این طرح الزامی بوده و از این طریق اجرایی خواهد شد.

 

مرکز فروشندگان  و تامین کنندگان کالای خوش : در سامانه خدمات ویژه شهروندی بدلیل دارا بودن مجوز ارائه خدمات پستی در کلیه امور پست فیزیکی ، پست مالی و پست الکترونیکی ، در این طرح امکان خرید الکترونیکی از پورتال خوش با عنوان www.khosh.ir   با هدف حمایت از تولید محصولات با کیفیت داخلی و مصرف کنندگان با بهره گیری از کالای با کیفیت با مناسبترین بهای تمام شده و بهترین خدمات پس از فروش در اقصی نقاط کشور با عقد قرارداد گروهی با تامین کنندگان کالا در گروههای مختلف پیمان نموده و با مناسبترین روش پست و در قالب SLA معین , تامین مایحتاج مردم در نقاط مختلف را عهده دار میگرددو بگونه ای که کلیه هموطنان میتوانند با ثبت و ارسال سفارش خود از طریق پورتال ذکر شده کالای های درخواستی خود را با بهترین قیمت در کمترین زمان حمل و با بالاترین تضمین خدمات پس از فروش از درب منزل خود دریافت نمایند .

 

محدوده های جغرافیایی فعالیت خوش : در سامانه خوش متقاضیان خدمات به تفکیک نواحی و مناطق شهری و روستایی گروه بندی شده و با برآورد نیاز به ارائه خدمت در محدوده کدبندی بر اساس نقاط فوق صورت میگیرد ارائه میشود.

بطور مثال , با بر آورد بعمل آمده از تعداد خدمت دهنده مورد نیاز در رسته قفل سازی، با 4 نفر در ناحیه 3 منطقه 4 شهرداری تهران در دوشیفت کاری صبح و عصر قرارداد پیمانکاری منعقد شود.