جشنواره معرفی چهره‌های برتر حوزه کارآفرینی

تامین تجهیزات یارانه ای مبارزه با کرونا ویژه اصناف،کارخانجات و ادارات

مجموعه دانش بنیان خوش در راستای مسئولیت اجتماعی خود در قبال سلامت جامعه به خصوص در شرایط اخیر و ورود ویروس کرونا به کشور بر خود لازم می داند تمام همت خود را برای کمک به کسب و کارها جهت تقویت ساختار دورکاری و تقویت ارتباطات تلفنی و … بجای مراجعات حضوری بکار گیرد. در همین راستا خوش به جهت سهولت در ارتباط  اقدام به راه اندازی ت شماره ی تلفن 21322-041 جهت تامین تجهیزات یارانه ای مبارزه با کرونا در استان آذربایجان شرقی کرده است.بدین ترتیب ادارات کارخانجات و اصناف برای تامین تجهیزات موردنیاز خود میتوانند با شماره 21322-041 تماس بگیرند.

همکاران ما در خوش به صورت تمام وقت  آماده ارائه خدمات به کسب و کارها و سازمان ها میباشد.

باهم و در کنار هم کرونا را شکست میدهیم!

حضور همگامان در هشتمین جشنواره معرفی چهره های برتر کارآفرینی و کارفرمایی – سازمان تامین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی،هشتمین جشنواره چهره های برتر کارفرمایی آذربایجان شرقی سازمان تامین اجتماعی استان با حضور مدیران استانی و سازمانی و شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد .

 این جشنواره درجهت تقویت تعاملات سازمان تامین اجتماعی با جامعه کارفرمایی کشور برگزار می شود و مشمولین شرکت در این جشنواره تمامی کارگاه های حقیقی و حقوقی فعال در کشور هستند.

همچنین نحوه سطح بندی انتخاب کارفرمای نمونه، ادارات کل بیمه‌ای استان‌ها هستند و بر اساس «شاخصهای تعیین کارفرمای نمونه» در چهار سطح، کارفرمای برگزیده را جهت تکریم در سطح ملی به دبیرخانه جشنواره مستقر در اداره ‌کل کارفرمایان و سازمان‌های معاونت امور فرهنگی و اجتماعی معرفی می کنند.
گفتنی است، حفظ حقوق بیمه‌شدگان با ارائه لیست حق بیمه بر مبنای تعداد نفرات بیمه‌شده و دستمزد واقعی جهت حفظ سطح اشتغال، پرداخت بموقع و کامل حق بیمه نیروی کار، عدم وجود مطالبات قطعی از کارگاه، عدم محکومیت کارفرما بدلیل خودداری از ارائه لیست حق بیمه، رعایت مفاد ماده ۹۰ قانون تأمین اجتماعی مبنی بر انجام معاینات اولیه و دوره‌ای بیمه شدگان، رشد درصد جذب نیروی کار یا حفظ سطح اشتغال طی یکسال اخیر، از مهمترین شاخص‌های تعیین کارفرمای نمونه است.
همچنین‌ استفاده کارفرما از سیستم های مکانیزه غیرحضوری تأمین اجتماعی، برقراری و رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشتی در محیط کار و جلوگیری از حوادث ناشی از کار، رشد بهره‌وری، رونق تولید و قدرت تاب‌آوری واحد تولیدی با تقویت عوامل انسانی تولید و بکارگیری ظرفیت‌های اقتصادی استان، افزایش ظرفیت تولید کالای ایرانی و جهت‌گیری صادراتی در ابعاد مختلف داخلی در جهت کاهش وابستگی به خارج از کشور و حفظ و صیانت کامل از نیروی انسانی شاغل و جهت گیری به منظور ارتقاء و افزایش کیفی آموزش این نیروها، از دیگر شاخص های تعیین کارفرمای نمونه به شمار می رود.

در این جشنواره از ١٩نفر از کارفرمایان استان آذربایجان شرقی تجلیل شد.مدیرعامل شرکت همگامان (ابولفضل محمدی قدیم) به عنوان یکی از چهره های برتر حوزه کارفرمایی سازمان تامین  اجتماعی در آذربایجان شرقی معرفی شد.

در لوح اهدایی از سوی مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی آمده است: سازمان تامین اجتماعی به عنوان شاخص ترین نهاد متولی حمایت از نیروی کار،برخود می  بالد که با ایجاد و فراهم نمودن تمهیدات موثر زمینه رشد و توسعه بنگاه های اقتصادی را در سطح کشور ایجاد کرده است .

در این میان کارفرمایان و کارآفرینان به عنوان مهمترین حامیان نیروی کار و سرمایه مولد کشور نقش بسزایی در تامین منابع مالی سازمان  تامین اجتماعی ایفا می کنند

 همچنین در لوح اهدایی به ابولفضل محمدی قدیم آمده است: این لوح به پاس خدمات و تدابیر ارزشمند در برنامه ریزی مناسب و مشارکت سازنده در اعتلای فرهنگ بیمه پردازی و اهتمام در جهت گسترش تعاملات موثر بین سازمان تامین اجتماعی و شرکای اجتماعی آن به عنوان چهره برتر کارفرمایی به حضرتعالی تقدیم می شود.

حمایت شرکت همگامان به عنوان سهامدار صندوق پژوهش و فناوری ارس از استارتاپ ها و ایده های نوآورانه

مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری ارس با بیان اینکه 70 شرکت فناور و دانش بنیان صنعتی و 34 شرکت فناور نوپا جذب این صندوق شدند، گفت:صندوق پژوهش و فناوری ارس از شرکتهای دانش بنیان و فناور حمایت میکند.

به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس،محسن نریمان در بازدید از نمایشگاه اینوتکس 2019 تهران، سازمان منطقه آزاد ارس تهران با اشاره به اینکه مجوز تأسیس اولین صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی در بین مناطق  و در شمالغرب کشور توسط منطقه آزاد ارس دریافت شد اظهار داشت: این مجوز برای اولین بار در شمالغرب کشور، با مشارکت پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی از صندوق نوآوری و شکوفایی برای منطقه آزاد ارس اخذ شده است .

وی تصریح کرد: این صندوق با سرمایه اولیه 30 ملیارد ریال تشکیل می شود و در تشکیل صندوق، سازمان منطقه آزاد ارس به میزان 34 درصد، پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به میزان 15 درصد، صندوق نوآوری و شکوفایی به میزان 34 درصد، و شرکت مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات همگامان به میزان 17درصد،مشارکت دارند.

همچنین در نشست خبری بهمن ماه نود و هشت پریسا بهلولی با بیان اینکه صندوق پژوهش و فناوری ارس در راستای خدمت رسانی به شرکت های دانش بنیان و نوآور تشکیل شده است،اظهار کرد: یکی از اقدامات توسعه اقتصاد دانشبنیان طراحی اکوسیستم نوآوری و فناوری است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توسعهی اقتصاد دانش بنیان توسط منطقه آزاد ارس، گفت: ایجاد مرکز رشد واحدهای فناوری ارس، ایجاد مرکز نوآوری، اختصاص 50 هکتار زمین جهت صادرات و تولید محصولات دانش بنیان، تدوین و اجرای شیوه نامه ی حمایت از شرکتهای دانش بنیان و استارتاپها و صنایع خلاق، از جمله اقدامات انجام شده در منطقه است. مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس افزود: ارایه تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان از محل خط اعتباری و منابع صندوق با انواع ضمانت نامه برای شرکتهای دانش بنیان و حتی شرکتهای غیرفناوری از خدمات این صندوق است و گفت برای شرکت های دانش بنیان تسهیلاتی در قالب نمونه سازی با سقف 500 ملیون تومان با کارمزد 4 درصد و برای تولید صنعتی یک میلیارد تومان با کارمزد 11 درصد تخصیص داده میشود.

بازدید آقای دکتر ستاری ، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه از شرکت همگامان

با حضور رسمی جناب آقای دکتر ستاری ، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه از شرکت همگامان بعنوان واحد نمونه تولید و صادرات نرم افزار کشور و اولین اپراتور ارائه خدمات مرکز تماس عمومی ایران از بخش های مختلف این مجموعه بازدید بعمل آوردند.
در این دیدار ابوالفضل محمدی قدیم مدیر عامل شرکت همگامان، ضمن خوش آمدگویی و معرفی سوابق شرکت بعنوان مجموعه کارآفرین ملی ، توضیحاتی در مورد خدمات ویژه شهروندی (خوش) ، خدمات نیابتی و همچنین خدمات مرکز تماس ارائه نموده و سپس به ضرورت گرایش به سمت توسعه درآمدهای مبتنی بر خدمات در ایران ارایه کردند. ایشان در مطالب خود با توجه به سهم بیش از 50% در حوزه خدمات از اشتغال کشور را با بیش از 35% ارزش افزوده در مقایسه با 17 و 33 درصد از سهم کشاورزی و صنعت در اشتغال با میزان ارزش افزوده 3 و 14 درصد، تصمیم سازان کلان کشور را به ضرورت توجه به حوزه خدمات دعوت کردند از سوی دیگر ضمن بر شمردن تجارب کشورهای توسعه یافته در کسب فرصتهای بینظیر حاصل از حمایت از شرکتهای دانش محور با کارنامه های موفق که بدون استفاده از رانتها و در چارچوب قبول ریسک و با تدبیر و پیاده سازی مزایای رقابتی فنی توانسته اند اشتغال قابل توجهی در کشور ایجاد نمایند را ضرورتی برای رشد اعلام نموده و در خصوص حمایت غیر هدفمند و تزریق منابع مالی حساب نشده بویژه در بخش صنعت به بهانه حمایت از تولید داخل ابراز نگرانی کردند و اظهار نمودند که اینگونه تزریق منابع مالی جز هدایت منابع پولی کشور در بازار دلالی نیست و نه تنها هیچ ارزش افزوده ای برای کشور ایجاد نمی نماید بلکه اینگونه عملکردها جز ایجاد بدهکاران اقتصادی و فربه شدن دلالان کشور که نتایج دیگری نخواهد داشت.

بازدید آقای دکتر ستاری ، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه از شرکت همگامان

بازدید آقای دکتر ستاری ، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه از شرکت همگامان

دکتر ستاری در پایان ضمن ابراز رضایت از عملکرد شرکت همگامان گفتند : اقتصاد دانش بنیان را راهکار عدم وابستگی اقتصاد به نفت برشمردند و فرمودند بر اساس بررسی های صورت گرفته در سال های اخیر در بخشهای اقتصادی بیانگر این موضوع است که بخش خدمات و فعالیتهای شرکت های دانش بنیان و استارت آپها بیشترین سهم را در ایجاد اشتغال داشته اند و در این راستا تمام تلاش خود را جهت حل مشکلات پیش روی شرکتهای دانش بنیان را خواهیم کرد.

بازدید آقای دکتر ستاری ، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه از شرکت همگامان

بازدید آقای دکتر ستاری ، معاون محترم علمی و فناوری رئیس جمهور و هیات همراه از شرکت همگامان

اختصاص ۱۸ میلیارد تومان اعتبار به اولین صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان شرقی

دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهور در جریان بازدید از منطقه آزاد ارس و مرکز رشد واحدهای فناور ، و هم زمان با آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری ارس مبلغ ۱۸ میلیارد تومان برای تقویت صندوق از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور اختصاص داد.
پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، منطقه آزاد ارس ، صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت دانش بنیان همگامان سرمایه گذاران این صندوق می باشند.

انتصاب مهندس ابوالفضل محمدی قدیم به سمت سرپرست بنیاد فرهیختکان استان آذربایجان شرقی

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد فرهیختگان ایران علی محمودی سرپرست بنیاد فرهیختگان ایران طی حکمی مهندس ابوالفضل محمدی قدیم را به سمت “سرپرست بنیاد فرهیختکان استان آذربایجان شرقی” منصوب کرد

بازدید نماینده محترم ولی فقیه در استان از شرکت دانش بنیان همگامان

حجت الاسلام آل هاشم از شرکت دانش بنیان همگامان ( مرکز ارائه کننده خدمات تماس شرکت سایپا، خدمات ویژه شهروندی، رجیستری موبایل و تولیدکننده نرم افزار های موبایل با ۱۴۰ نفر اشتغالزایی ) در جریان جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان بازدید کردند. ایشان در این دیدار از نزدیک با فعالیت های این شرکت و از ظرفیت های بالقوه فناوری اطلاعات در استان توسط شرکت دانش بنیان همگامان آشنا شدند.

 

برگزاری جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان با حضور نماینده محترم ولی فقیه

حجت الاسلام سيدمحمدعلي آل هاشم در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي استان که به مناسبت روز حمايت از صنايع کوچک در شهرک صنعتي سرمايه گذاري خارجي برگزار شد،‌ اظهار داشت: براي رفع مشکلات اقتصادي کشور همه مسئول هستند و نبايد تنها منتظر اقدام دولت بود.
وي ادامه داد: بايد همه آحاد جامعه از مسئولان گرفته تا همه مردم دست به دست هم دهند و براي رفع مشکلات اقتصادي اقدام کنند.
امام جمعه تبريز خاطرنشان کرد: جلسه و بازديد امروز از آن جهت خوشحال کننده است که همه صنايع با وجود مشکلات متعدد، با کار و تلاش به آينده اميدوارند و به هيچ وجه قصد عقب نشيني از خط اول جنگ اقتصادي را ندارند.
حجت الاسلام آل هاشم اظهار داشت: بر اساس تاثيرگذاري صنايع کوچک در توسعه اقتصادي، کشورهاي توسعه يافته در دهه هاي گذشته ايجاد و حمايت از بنگاه هاي کوچک و متوسط را در دستور کار خود قرار دادند و در نهايت توانستند به توسعه و موفقيت دست يابند.
وي گفت: ظرفيت هاي محلي و منطقه اي صنايع کوچک و متوسط از طريق انباشت منابع مالي، کارآفريني و پيوند با صنايع بزرگ مي تواند زمينه هاي توسعه اقتصاد کشور را فراهم کند.
حجت الاسلام آل هاشم يکي از دلايل اهميت حمايت از صنايع کوچک و متوسط را سهم بالاي اين بنگاه هاي اقتصادي از سهم اشتغال کل کشورها دانست و افزود: بر اساس آمار اتحاديه اروپا در سال 2012 ميلادي 80 درصد ايجاد فرصت هاي شغلي جديد در اروپا از طريق صنايع کوچک و متوسط صورت گرفته است .
وي با اشاره به بازديد خود از واحدهاي توليدي شهرک صنعتي سرمايه گذاري خارجي، گفت: آن چه که در اين بازديدها و سخنراني ها مشهود بود، وجود مشکل در تامين مواد پتروشيمي است که بطور قطع اين موضوع را از طريق وزرا و مديران اين بخش پيگيري خواهيم کرد.

 

امام جمعه تبريز با اشاره به برخي مشکلات صاحبان واحدهاي توليدي و صنعتي در امر تهيه مواد اوليه، قاچاق و واردات بي رويه و مشکلات برخي قوانين در حوزه تامين اجتماعي و ماليات، گفت: پيگير حل مشکلات صنعتگران هستيم.
وي با تقدير از ورود مقتدرانه قوه قضائيه در برخورد با احتکار کالا در کشور تاکيد کرد : اين برخوردها در راستاي ايجاد آرامش و امنيت بازار است و بايد به طور مستمر ادامه داشته باشد تا از وارد شدن ضربه به قشر کم درآمد جلوگيري شود .
در ابتداي اين جلسه نماينده هاي کنسرسيوم هاي صادراتي، صنايع کوچک، خوشه هاي صنعتي، واحدهاي صادرات محور به بيان نظرات و مشکلات واحدهاي توليدي پرداختند.
پيش از اين جلسه حجت الاسلام آل هاشم از شرکت دانش بنيان همگامان ( مرکز ارائه کننده خدمات تماس شرکت سايپا، خدمات ويژه شهروندي، رجيستري موبايل و توليدکننده نرم افزار هاي موبايل با 140 نفر اشتغالزايي )، فاز توسعه شرکت پارلا منسوجات ( توليدکننده انواع پرده هاي توري با 180 نفر اشتغالزايي و 20 ميليون دلار سرمايه گذاري )،‌ واحد صنعتي سوپربايند ( توليدکننده انواع لوازم اداري با 20 نفر اشتغال زايي ) و شرکت آکپا ايران کيش ( توليد کننده پروفيل هاي آلومينيوم با سرمايه گذاري 600 ميليارد ريالي و اشتغالزايي 240 نفر ) بازديد کرد.
آذربايجان شرقي با 3.9 ميليون نفر جمعيت داراي 37 شهرک و 17 ناحيه صنعتي است.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا