حضور همگامان در هشتمین جشنواره معرفی چهره های برتر کارآفرینی و کارفرمایی – سازمان تامین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی آذربایجان شرقی،هشتمین جشنواره چهره های برتر کارفرمایی آذربایجان شرقی سازمان تامین اجتماعی استان با حضور مدیران استانی و سازمانی و شرکای اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی برگزار شد .

 این جشنواره درجهت تقویت تعاملات سازمان تامین اجتماعی با جامعه کارفرمایی کشور برگزار می شود و مشمولین شرکت در این جشنواره تمامی کارگاه های حقیقی و حقوقی فعال در کشور هستند.

همچنین نحوه سطح بندی انتخاب کارفرمای نمونه، ادارات کل بیمه‌ای استان‌ها هستند و بر اساس «شاخصهای تعیین کارفرمای نمونه» در چهار سطح، کارفرمای برگزیده را جهت تکریم در سطح ملی به دبیرخانه جشنواره مستقر در اداره ‌کل کارفرمایان و سازمان‌های معاونت امور فرهنگی و اجتماعی معرفی می کنند.
گفتنی است، حفظ حقوق بیمه‌شدگان با ارائه لیست حق بیمه بر مبنای تعداد نفرات بیمه‌شده و دستمزد واقعی جهت حفظ سطح اشتغال، پرداخت بموقع و کامل حق بیمه نیروی کار، عدم وجود مطالبات قطعی از کارگاه، عدم محکومیت کارفرما بدلیل خودداری از ارائه لیست حق بیمه، رعایت مفاد ماده ۹۰ قانون تأمین اجتماعی مبنی بر انجام معاینات اولیه و دوره‌ای بیمه شدگان، رشد درصد جذب نیروی کار یا حفظ سطح اشتغال طی یکسال اخیر، از مهمترین شاخص‌های تعیین کارفرمای نمونه است.
همچنین‌ استفاده کارفرما از سیستم های مکانیزه غیرحضوری تأمین اجتماعی، برقراری و رعایت استانداردهای ایمنی و بهداشتی در محیط کار و جلوگیری از حوادث ناشی از کار، رشد بهره‌وری، رونق تولید و قدرت تاب‌آوری واحد تولیدی با تقویت عوامل انسانی تولید و بکارگیری ظرفیت‌های اقتصادی استان، افزایش ظرفیت تولید کالای ایرانی و جهت‌گیری صادراتی در ابعاد مختلف داخلی در جهت کاهش وابستگی به خارج از کشور و حفظ و صیانت کامل از نیروی انسانی شاغل و جهت گیری به منظور ارتقاء و افزایش کیفی آموزش این نیروها، از دیگر شاخص های تعیین کارفرمای نمونه به شمار می رود.

در این جشنواره از ١٩نفر از کارفرمایان استان آذربایجان شرقی تجلیل شد.مدیرعامل شرکت همگامان (ابولفضل محمدی قدیم) به عنوان یکی از چهره های برتر حوزه کارفرمایی سازمان تامین  اجتماعی در آذربایجان شرقی معرفی شد.

در لوح اهدایی از سوی مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان شرقی آمده است: سازمان تامین اجتماعی به عنوان شاخص ترین نهاد متولی حمایت از نیروی کار،برخود می  بالد که با ایجاد و فراهم نمودن تمهیدات موثر زمینه رشد و توسعه بنگاه های اقتصادی را در سطح کشور ایجاد کرده است .

در این میان کارفرمایان و کارآفرینان به عنوان مهمترین حامیان نیروی کار و سرمایه مولد کشور نقش بسزایی در تامین منابع مالی سازمان  تامین اجتماعی ایفا می کنند

 همچنین در لوح اهدایی به ابولفضل محمدی قدیم آمده است: این لوح به پاس خدمات و تدابیر ارزشمند در برنامه ریزی مناسب و مشارکت سازنده در اعتلای فرهنگ بیمه پردازی و اهتمام در جهت گسترش تعاملات موثر بین سازمان تامین اجتماعی و شرکای اجتماعی آن به عنوان چهره برتر کارفرمایی به حضرتعالی تقدیم می شود.

یک دیدگاه بنویسید